Araç Kirala

Alış Tarihi
Alış Saati
İade Tarihi
İade Saati

Sıkça Sorulan Sorular

En az araç kiralama süresi 24 saattir, haftalık kiralamalar 7 gün, aylık kiralamalar 30 gün üzerinden hesaplanır.

 Kiralanan aracın başlangıçta belirtilen süresi dolmadan 24 saat önce ofisimize bilgi verilerek süre uzatılması aracın müsaitlik durumu dahilinde mümkündür.

 Araçların teslimi talep edildiğinde ofislerimizin uygunluk durumuna göre adresinize yapılabilmektedir.

Hemen firmamızın telefonlarından bize ulaşılarak bilgi verilmeli. Aracın bulunduğu noktada kısa sürede giderilebilecek arızalar mobil servisimiz tarafından giderilecektir, uzun süreli tamirat gerektiğinde 

( Kullanımdan doğan arıza olmamak kaydı ile ) ikinci bir araç tahsis edilir.

 Bütün araçlarımız Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası güvencesi altındadır.

 

İnilen şehir bilgileri, Havayolu şirketinin adı , Kalkış yeri ve Tahminin iniş saati veya Uçuş numarasını bildirmeniz durumunda yetkili personelimiz sizi havalimanında  karşılayacaktır ve aracınızı teslim edecektir.

 Aracın benzin dolumu sözleşmeye kaydedilir ve dönüşte yaklaşık aynı miktar benzin ile iade etmeniz istenir.

 Araçlarımız müşterilerimizle birlikte teslim tutanağı nezaretinde kontrol edilerek teslim edilir ve teslim alınır.

 Aracın kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi: geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan , gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar

 Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman , sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.Kiracı kiralama periyodunda herhangi bir trafik cezasına maruz kaldı ise aracı iadesinde trafik cezası ödendi makbuzunu yetkilerimize ibraz etmeli yada trafik ceza makbuzu ile yetkilimize ödeme yapmalıdır.

 Aracı teslim alırken nakit yada  kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Araç park halindeyken meydana gelen kazalarda aracın kullanıcısının yapması gereken ilk şey ; aracın yerini hiç değiştirmeden, hatta aracı hareket ettirmeden, en yakın polis karakoluna başvurarak durumu anlatmalı ve 'Olay Yeri İfade ve Görgü Tespit Tutanağı' tutturmalıdır. Bu tutanaklar tutturulduktan sonra, 'Aslı Gibidir' kaşeli olan nüshalar karakoldan alınmalıdır. Daha sonra eğer İstanbul ve çevresinde meydana gelmiş bir kaza söz konusu ise aracın Teknik Servisimize getirilmesi gerekmektedir. Sigorta işlemlerinin geciktirilmeden yürütülebilmesi için bu tür kazalarda; yukarıda adı belirtilen tutanaklar, ekinde sürücü belgesi ve ruhsat fotokopileri ile birlikte tarafımıza ulaştırılmalıdır. Eğer kaza İstanbul dışında meydana geldiyse, en yakın Inter Rent a Car  şubesine durumun bildirmesi gerekmektedir.

Seyir halinde meydana gelen trafik kazaları yalnızca otomobilin bir başka otomobil ile çarpışması olarak anlaşılmamalıdır. Otomobil seyir halindeyken, bir taşın sıçrayarak aracın camının kırılmasına neden olması dışında, aracın üzerine düşen bir cismin neden olduğu hasarlar, yolun bozuk olmasından kaynaklanan hasarlar, yolda bir canlıya çarpılmasıyla oluşan hasarlar bu tür hasarlardandır. Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken vakit geçirmeden ve aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis/jandarma gibi güvenlik birimine haber verilerek, kaza ve alkol raporunun tutturulması ve ardından en yakın Inter Rent a Car ofisine vakit geçirmeden bilgi verilmesi gereklidir. Eğer araç İstanbul dışında ise, en yakın şubemiz ile irtibata geçilmelidir.

 
Trafikte meydana gelebilecek çarpmalı trafik kazalarında kullanıcının yapması gereken; paniğe kapılmadan ilk olarak kendisi ve eğer araçta başkaları bulunuyorsa onların, sağlık durumunu kontrol etmektir.
Daha sonra yine vakit geçirmeden ve aracın yerini değiştirmeden en yakın polis/jandarma güvenlik birimine haber vermesi gerekmektedir. Kazaya karışan araç ya da araçların ruhsat ve kullanıcılarına ait sürücü belgelerinin fotokopileri ve tutulan kaza raporu, alkol tespit raporu alınmalı ve bu belgeler ile birlikte; araç İstanbul çevresinde ise Samcity Rent a Car’ın size bildirdiği teknik servise  vakit geçirmeden getirilmelidir. Eğer araç Samsun dışında ise en yakın şubemiz ile irtibata geçilmelidir. Tüm evraklar eksiksiz bir biçimde sunulmalıdır.Aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3.şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.

 Aracın çalınması durumunda yapılması gereken; kullanıcının en yakın polis ya da jandarma karakoluna başvurması ve 'Hırsızlık Tutanağı'nın tutturulmasıdır.

 
+90 532 737 27 57 yada +90 362 256 00 66 numaralı telefonlardan bizleri arayarak durumdan haberdar etmeniz gerekmektedir.
 
Daha sonra araç Samsun ve çevresinde çalınmış ise araca ait ruhsat ve anahtarların Samcity Rent a Car’ın merkezine getirilmesi gerekmektedir. Eğer araç İstanbul dışında ise en yakın hizmet partnerimiz ile irtibata geçilerek aracın ruhsat ve anahtarları teslim edilmelidir.