Rent A Car Firmalarında Kasko

Araç kiralama günümüzde sık sık kullanılmaktadır. Bu nedenle araç kiralama piyasası da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Rent a car firmalarında kiralanan aracın tüm sorumluluğu kiralama yapan kişinin üzerine ait olduğundan dolayı aracın güvenliği ve kaskosu da oldukça önemlidir. Araç kiralama İzmir oto kiralama tarafından yapılmaktadır. Rent a car firmaları tarafından her araç için kasko ayrı ayrı yapılmaktadır ve olumsuz durumlar nedeniyle kaza durumu olursa kasko devreye girmektedir. Kasko, oluşabilecek bir kaza sonucu ortaya çıkan hasar ya da arıza için yaptırılan bir sigorta şeklidir bu nedenle kiralama şirketleri için oldukça önemlidir.

Rent A Car Firmalarında Kira Sözleşmesi

Sözleşme yapılan işlemler için güvence anlamına geldiğinden dolayı rent a car firmalarında kiralanan araçların güvenliği açısından da kira sözleşmesi yapılmaktadır. Araç kiralamak için yapılan kira sözleşmeleri müşteri ile rent a car yetkilisi arasında yapılmaktadır. Kiralama yapmak için İzmir araç kiralama firmasını tercih etmeniz gerekmektedir. Sözleşmede kiraya veren şirket bilgileri ve kiralayan kimlik bilgileri, ehliyet bilgileri bulunmaktadır. Sözleşmede aracın kiralandığı tarih, saat ve teslimat ile ilgili tarih, kira bedeli de yer aldığı gibi aracın kira bedeli de peşin olarak alınmaktadır.

Rent A Car Firmalarında Araç Kiralama Süresi

Rent a car firmalarında kiralanan araçların süresi genellikle kiralama yapan kişi tarafından belirlenmektedir. Kısa veya uzun vadeli olarak belirlenen araç kiralama süreleri günlük veya aylık olarak belirlenmektedir. Araç kiralama süresine göre kiralama fiyatı da değişmektedir. Araç kiralamak için İzmir rent a car firması aracınızı kiralandıktan sonra belirttiğiniz adrese kadar getirmektedir. Araç kiralaması yapılırken yapılan kire sözleşmesinde araç kiralama süresi de ayrıntılı şekilde tarih, saat olarak belirtilmektedir.

Rent A Car Firmalarında Araç Teslimatı

Rent a car firmalarında araç kiralama yapıldıktan sonra aracınız firma tarafından istediğiniz adrese gönderilmektedir. Dilerseniz İzmir havalimanı oto kiralamada aracınız istenilen adrese gönderilmektedir. Araç kiralama yapılmadan önce sözleşme yapılırken araç kiralama süresi ve teslimat ile ilgili konular dikkatli şekilde yazılmalıdır.