Kiralarken Dikkat Edin

ARAÇ KİRALARKEN DİKKAT EDİN!

Günlük hayatımızın en büyük sorunlarından birisi her anlamda açığa çıkan güven problemidir. Araç kiralamalarında ise bu tarz olaylara sıkça rastlanmakta insanların iyi niyetlerine çamur atarak ilerlemek isteyen firma sayısı oldukça artmaktadır. Biz firmamız ve çalışanlarımız olarak bu sektörde her zaman 1 numara olmayı hedeflemekle kalmayarak insanlara güven aşılayıp özenle çalışmalarımıza yön vermekteyiz.

Her insan gibi siz de araç kiralarken bazı detayları gözden kaçırabilir ve sırf o ufak pürüzler yüzünden başınıza iş açabilirsiniz. Firmamız olarak her zaman müşterilerimizin çıkarları doğrultusunda hareket etmekten kaçınmadan, gerekli işlemlerde çok da prosedürlere takılmayarak insanları bir nebze de olsa o yoğun telaşın içerinden uzaklaştırmak gibi her açıdan avantaj sağlayabilecek yollara başvurmak prensiplerimiz arasında yer almaktadır.

Peki araç kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?

Araç kiralamalarında öncelikle bulunması gereken bazı şartlar olmakta ve bu şartlar şirketlere göre çeşitlilik göstermektedir. Bunların başında kiralayan ya da aracı kullanan şahsın ehliyeti olması zorunluluğu veya belirli bir yaşın üzerinde olması gibi bazı yükümlülükleri bulundurmak oldukça önemlidir. İmzaladığınız senet veya sözleşme gibi şeylerin ufak da olsa detaylarına dikkat ederek en ince ayrıntısına kadar göz gezdirmelisiniz. Çünkü bazı şeyleri gözden kaçırdığınızda ufak aksilikler başınıza büyük işler açabilmektedir. Kiralamak istediğiniz aracın bakımlarının yaptırılmış olması da çok önemlidir, aracı kullanırken ya da mevcut durumlarda araçla ilgili herhangi bir aksilik çıkabilir bu da büyük sorunlara hatta fiziksel açıdan zarar görmenize bile neden olabilir. Tabii ki birçok şirket bu tarz konularda pek işini doğru yapmayarak hareket etse de bizim gibi sağlam adımlar ile yükselen ve yükselmeye her zaman elverişli olan şirketler sadece maddi kazanım anlamında değil insanların güvenlerini alarak hem dost, ağabey, kardeş ilişkisi gibi sınırlarını bilen hem de çalışanları ile onları aile ortamında gibi hissetmesini sağlayacaktır. Kiralarken dikkat edebileceğiniz şeyler bunlarla da bitmemekte. Aracınızı ne gibi şartlarda kullanacağınız veya kullanırken yalnız mı yoksa sizlere eşlik edecek insanlar ile gitmek gibi aracın boyutuna göre de alternatiflere dikkat etmekte faydalı olacaktır. Örneğin; birkaç günlük tatil amaçlı geldiğiniz şehirde araç kiralamak istiyorsunuz. Önce kaç kişi ile yolculuk yapmanız önemlidir çünkü yol arkadaşınız çoksa ona göre iç dizaynı daha rahat ve geniş araç alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Daha sonra da uzun yola çıkacaksanız eğer ona göre benzinli veya dizel araçlar ya da tüm bunların yanında araçların yol tutuşu, gücü veya kalitesine göre araç tercihlerinizi birçok açıdan yapabilirsiniz. Yani her anlamda araç kiralamalarında özen gösterilmesi gereken şeyler bulunmaktadır. Bu tür şeyler ufak tefek gibi görünse bile genel olarak değerlendirildiği takdirde insanlara; zaman, ulaşım, para, maddi ve rahatlık açısından oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Araç kiralamadan önce şöyle bir düşünecek olursak; hem zamandan kazanıyoruz hem cebimizde fazla miktarda para kalıyor hem ulaşım yönünden sıkıntı çekmiyoruz bütün bunların yanında da güvenilir ve konforlu bir şekilde yolculuklarımızı yapıyoruz. Tabii ki zamanında insanların çok başına iş açabilen ve dikkat edilmesi gereken mevcut birçok konu bulunmakta ama araç kiralamanın olumsuz yönleri ne kadar az ise olumlu yönleri de bir o kadar fazladır. Yani insanların her zaman ihtiyaç duyabileceği özellikle “zaman” gibi geri getirilmesi mümkün olmayan bir şeyi biz, sizlerin faydasına olabilecek şekilde çözümler üreterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.