Araç Kirala

Alış Tarihi
Alış Saati
İade Tarihi
İade Saati

İzmir Havalimanı Oto Kiralama

 İzmir havalimanı oto kiralama işlemi yapmak  için kaliteli ve uygun fiyatlarla hizmet veren rent a car firması arıyorsanız tıklayın!


Araç Kiralama Nasıl Yapılır

Araç kiralamanın nasıl yapılması gerektiği hakkında bu konuda ilk defa araç kiralayacak olan müşterilerimiz tarafından sıklıkla karşılaştığımız bazı sorular vardır. Bunlara açıklık getirerek siz değerli müşterilerimizin araçlarımızı nasıl kiralayabileceğiniz hakkında sizlere kolay bir yol sunuyoruz. 
 
İlk sorulardan biri nasıl rezervasyon yapılacağı, aracın nasıl teslim alınacağı, aracın nasıl iade edileceği, rezerve edilen aracın kesin olarak alınıp alınmayacağı, sözleşme esnasında gerekli olan evrak vb. kağıtlar nelerdir, başkasına ait kredi kartı ile araç kiralanır mı, kiralanan aracın bir başkası tarafından sürülüp sürülemeyeceği, araçlarda kilometre sınırının olup olmadığı, kiralama ücretleri, kredi kartı dışında farklı bir ödeme yolunun bulunup bulunmadığı, ön ödemeli rezerve edilen aracın iade edilmesi halinde ödenen paranın ne zaman hesaba yansıyacağı, ön ödemeli rezervelerde neden daha fazla tahsil ücreti alınır vb. sorular olarak karşımıza çıkıyor. 
 
Sizde araç kiralama nasıl yapılır diyorsanız gelin hep birlikte bu soruların cevaplarını arayalım:
 

Araç Kiralama Rezervasyon

 
Rezerve etmek istediğiniz araçları firmamızın web sitesinde kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz. Eğer online ortamda bu tür işlemleri herhangi bir nedenden ötürü yapamıyorsanız bizimle iletişime geçerek rezerve ettirmek istediğiniz aracı tarafımıza bildirebilir ve bizlerde bu aracı sizler için ayırabiliriz. 
Firmamızdan yaptıracağınız erken rezervasyonlarda daha ekonomik ödeme planları ile sizleri karşılıyor olacağız. 7 gün 24 saat boyunca firmamızı arayarak rezerve işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz mail yolu ile firmamızdan fiyat teklifi de alabilme imkanına sahipsiniz.

Kiralanan Araç Nasıl Teslim Alınır

Firmamızdan araç kiralama rezervasyonu yaptırdıktan sonra rezervasyon bilgileriniz ile ofisimize gelmeniz yeterli olacaktır. Ancak müşterilerimizin ofisimize gelecek zamanları bulunmuyor ise veya aracı havalimanı ya da başka mekanlardan almak istiyorlar ise firmamızın ek ücretlerinden cüzi bir miktar ödeyerek yararlanmanız mümkün. Sizin için atadığımız şoförlerimiz aracın teslimi için havalimanında isminizin bulunduğu pankart ile uçağınızın ineceği zamanı bekler ve uçağınızdan inmeniz ile şoförlerimizi elinde isminizin bulunduğu pankartı tutarken görebilirsiniz.
 Dilerseniz isminiz yerine başka bir isimde kullanabilirsiniz. Eğer havalimanında herhangi bir nedenden dolayı görüşme gerçekleştirilemezse en yakın otoparkta şoförlerimiz sizleri bekliyor olacaktır. Siz şoförlerimiz ile görüşme sağlayamadığınızda tek yapmanız gereken firmamızı arayarak durumu bildirmeniz olacaktır. Ardından biz bu olumsuzluğa en kısa zamanda çare bulur ve aracı kısa zamanda bulunduğunuz yerden teslim almanızı sağlarız. 
 
Aracı Nasıl İade Ederim
Firmamızdan yaptığınız araç kiralama sürecinin sona ermesi halinde tarafımız ile iletişim halinde olacaksınız. Sizleri arayarak siz değerli müşterilerimiz için en yakın istasyonu seçiyor ve aracı orada şoförlerimize teslim etme imkanını sağlıyoruz. Eğer aracı alış istasyonunuz geri iade etme farklı ise tek yön ücretinin görüşülmesi üzere sizleri rezervasyon sorumlunuza yönlendiriyoruz. Firmamızdan araç kiralama hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak için sizlere verdiğimiz numaralardan her an bizimle iletişimde bulunabilirsiniz. 

Rezervasyon Edilen Araç Kesin Alınır Mı
 
Rezervasyonunu yaptığınız araçların grup bazlı yapılması sağlanır. İzmir havalimanı oto kiralama şirketimiz bu nokta da marka garantisi vermemektedir. Rezerve edilen grupta bulunan araç belirttiğiniz günde dolu ise onun yerine aynı fiyattan bir üst segmentte ki araç aynı fiyattan verilir. Bu uygulama ile uygun fiyat politikamızı müşterilerimiz için sabit tutmaktayız. 
 
Araç Kiralarken Ne Gerekiyor
 
Bir çok müşterimizin bize yönlendirdiği sorulardan sıklıkla karşılaştığımız bir soruda araç kiralarken ne gerekiyor olmasıdır. Kiralama yapabilmek için eğer yurt içinde yaşıyorsanız firmamıza sunmanız gerekene evraklar ehliyet, kendi adınıza kredi kartı, adres ve telefon bilgilerinizdir. Eğer kredi kartı ile ödeme yapmak istemiyorsanız kredi kartı bilgilerinize gerek bulunmaz. Yurt dışında yaşıyorsanız bahsi geçen evraklara pasaport eklemeniz yeterli olacaktır. Kiraladığınız aracınız için ödediğiniz kira bedelinin veya depozitonun bir nüshasını firmamızdan istemeyi unutmayınız! 
 
Kiralık Aracı Bir Başkasının Kullanması
 
Firmamızdan kiralanan araçlar başka kişi veya kişilerce kullanılabilmesi bazı koşullar altında mümkün kılınır. Aracı kullanmak isteyen kişilerin de sürücü belgelerinin kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesi ve bununla birlikte ek sürücü ücretinin ödenmesi ile firmamızdan kiralanan araçların birden fazla kişi tarafından kullanılması mümkün kılınır.
 
Ancak kira sözleşmesinde sürücü belgesi belirtilmeyen kişilerce araçların kullanılması doğru değildir. Bu durumdan olası kaza halinde kira sözleşmesinin adına yapıldığı kişi muzdarip olabilir. Bu nedenle aracı kullanarak olacak kişilerin muhakkak firmamızdan kiralanan araç sözleşmelerinde sürücü bilgilerini vermiş olmaları gereklidir.
 
Kiralık Araçlarda Kilometre Sınırı
 
Firmamız İzmir havalimanı oto kiralama kiralanan araçlar için belli bir hız sınırı gözetir. Gerek aylık gerekse günlük olarak araçların kiralanması söz konusu olsa da olası kaza hallerinin meydana gelmemesi için araçlarımıza seyir halinde hız sınırı getirmekteyiz. Her bir aracımızın kaskosu zamanında yapılmaktadır ve bu uygulama kira sözleşmesinde de açıkça belirtilir. Bu nedenle olası kaza hallerinde müşterilerimiz bir araç parası ödemekten zorunlu değillerdir. Firmamızdan kiralayacağınız araçlarımız ile güvenli ve konforlu bir seyahat gerçekleştirmek için hemen bizimle iletişime geçiniz!

Kiralık Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Kiralık araç alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususların varlığından söz etmek gereklidir. Firmamız müşterilerimiz için tüm olanakları göz önüne alır ve en uygun fiyat politikası ile en kaliteli hizmeti sunmaktan ödün vermez. Firmamızdan kiraladığınız araçlar için ön ödemeli kartlardan yararlanabilirsiniz. 
Herhangi bir nedenle rezerve ettirdiğiniz aracın iptalini gerçekleştirmeniz halinde iletişim formundan iade talebinde bulunmanızı öneririz. İade ödemeleri firmamız tarafından en fazla 15 iş günü içerisinde kartınıza yansıtılır. Ön ödemeli kartlar ile rezerve işlemlerinde kabul edilen tutardan daha fazla tutar kesilmesi tamamen ön ödemeli kartlarda oluşan kur farkından kaynaklanmasıdır. 
 
Kur farklarının iadesi firmamız ve diğer hiçbir rent a car firması tarafından gerçekleştirilen bir uygulama değildir. İzmir havalimanı oto kiralama firmamızdan yapılacak olan kiralama süreci en az 24 saat olmaktadır. Dolayısıyla en 1 günlük kiralama ücreti dahilinde kiralama yapılmalıdır. Kiralama başına alınan depozito uygulaması kiralama sürecinin sona ermesi ile sonlanır. Hemen ardından depozito ücreti tarafımızdan müşterilerimize iade edilir.
 Banka iç iletişimi kaynaklı olması ile hesabınıza depozito iadesini 3 ile 5 iş gücünü içinde yansımasını garanti ediyoruz. Eğer kiralama bedelini yabancı kredi kartı ile gerçekleştirmiş iseniz depozito bedeli 15 işi günü içinde kartınıza yansıyacaktır. Araçlarımızın yurt içinde kullanımı gerçekleştirilmektedir. Tüm bu hususlar dahilinde en kaliteli araç kiralama hizmetini almak için hemen tarafımıza iletişime geçiniz ve detaylar hakkında bilgi alınız!
 
Kiralık Araç Trafik Cezası Ödeme
 
Firmamız tüm araçlara HGS taktırmaktadır. Eğer kişiler HGS takılı araçlar ile OGS gişelerinden geçerler ise bu durum kaçak geçiş yapıldığı anlamına gelir ve bu cezanın ücreti müşteri tarafından ödenir. Kiralık araç trafik cezası ödeme konusunda da şöyle bir durum söz konusudur: Eğer trafik cezası aracı kullanan kişinin TC numarası dahilinde yapılmış ise aracın kullanıcısı ödemeyi gerçekleştirmelidir. Plakaya yazılan trafik cezalarında ise indirimli ödeme olarak yine müşterinin bu ödemeyi gerçekleştirmesi gerekecektir. 
 
Kiralık Araç Kaza Yaparsa
 
Müşterilerimiz tarafından en çok merak edilenlerden biri de kaza yapan kiralık araçların tamirde geçirdiği her gün için müşteriden para alınıp alınmadığıdır. Firmamız kiralık araçlarımız ile kaza yapan müşterilerimizden aracın tamirde geçirdiği günler için kira bedeli talep etmemektedir. Ancak aracın alkolsüz, uyuşturucu tesiri altında kalmadan ve yasal hız sınırlarına uyularak kullanılması da buna ek olarak ifade edilir. 
Bahsi geçen bu hassasiyetlere uyulmaması halinde kaza durumunda meydana gelen tüm masraftan kişiler sorumlu tutulurlar. Herhangi bir nedenle meydana gelen kaza durumunda aracın yeri değiştirilmemeli ve en yakın polis veya jandarma hizmetine başvurulmalıdır. Kaza, hırsızlık ve alkol tespiti gibi raporların alınması sağlanmalıdır. 
 
Kiralık Araba Modelleri
 
Firmamızdan yapacağınız araç kiralama ile sizlere en modern kiralık araba modellerini sunuyoruz. Eski model araçlarımız 2016 model altına mümkün mertebe düşmemekte en lüks modellerimiz ise 2018 modelleri olarak sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Sizlerde konforlu ve modern araçlarımız ile yurt içinde istediğiniz yerde seyahat edebilirsiniz. 
Renault arabalardan Citroen modellere, Wolkwagen araçlardan Peugeot modellere ve daha bir çok modelde ki binek araca firmamızdan yalnızca karşılıklı imzalayacağımız sözleşme ile en kısa zamanda sahip oluyorsunuz. Araçlarımızı detaylı olarak inceleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz araca sahip olabilirsiniz. Hidrolik direksiyon ve otomatik vites ile sizlere konforlu bir sürüş keyfi sunuyoruz. 
 
En İyi Araç Kiralama
 
Kiralık araçlara sahip olmak araçların satın alınmasından çok daha az maliyet gözetir. Satın alınması düşünülen araçlar için kişiler toplu nakit çıkarmak zorunda kalırlar. Bununla birlikte aracın kişinin üzerine alınması gibi noter işlemleri için de belli bir miktar para ödenmesi gerekir. 
Ancak en iyi araç kiralama şirketlerinden olan firmamızdan kiralayacağınız araçlarımız ile sizleri yüksek meblağlar ödemekten kurtarıyor ve araç kredisi vb. borçlanmalara karşı da önlem alıyoruz. Satın alınan araçlara ödenecek tutar uzun süreli kiralanan araçlara ödenen tutardan çok daha masraflı ve riskli olmasına neden oluyor. 
Çünkü satın alınan araç tekrar sahibi tarafından satılmak istenildiğinde aracın ikinci el olarak değerlendirilmesi ve fiyatının da belirsiz bir şekilde düşmesi ortaya çıkıyor. Bu da araca yapılan ödemeden zararlı çıkılması riskini uyandırıyor. Her yıl araçlar bir model de daha eskiyor ve eski modeller ile yeni modeller arasında aynı zamanda ikinci el pazarı ile sıfır araç arasında ki fiyatta illa ki düşen fiyatlarla karşı karşıya kalınıyor. 
Ancak sizlere sunduğumuz uygun fiyat politikası ile kiralayacağınız araçlar ile yalnızca kira bedeli ödeyerek dilerseniz kısa dilerseniz de uzun zamanda araç sahibi olabiliyorsunuz. Kira sözleşmesi yapılırken araçlarımızın kaskosu, motorlu taşıtlar vergisi ödemesi ve sigortası da yapılmış olarak poliçelere karşılıklı imzalar atılmış olur. 
 
Araç Kiralama İzmir
 
İzmir çevresinde ikamet ediyor ve uygun fiyat politikası uygulayan kaliteli hizmet veren araç kiralama şirketlerinden hizmet almak için hemen firmamızın iletişim numaralarından bizimle iletişimde bulunun! Dilerseniz araçlarımızı resmi web sitemizde inceleyin isterseniz de ofisimize gelerek istediğiniz aracı rezerve ettirin. 
Bulunduğunuz yere aracınızı getirmesi üzere sizlere şoför ataması yapıyor ve siz değerli müşterilerimizin zaman kaybı yaşamasına izin vermiyoruz. Bunun için ek hizmetlerimizden yararlanarak rezerve sırasında bu talebinizi tarafımıza bildirmenizi öneriyoruz. 
Havalimanından araçlarınızı almak üzere görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız sizlerle bağlantı halinde olacaklardır. Uçağınız havalimanına inmeden şoför arkadaşlarımız sizleri havalimanında bekliyor olacaklar. Uçaktan inmeniz halinde de en kısa zamanda aracınızı teslim alabilirsiniz.